Sanatçılarımız
Ayşegül Aldinç
emir yesil alt resim
Ayşegül Aldinç, gazeteci Orhan Aldinç’le resim öğretmeni Süheyla Aldinç’in tek kızı olarak İstanbul’da doğdu. Eski adı “Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu” olan Marmara Üniversitesi Seramik Fakültesi, Seramik Bölümü’nden diploma aldı. Yıldız Porselen Fabrikası’nda altı yıl desinatör olarak çalıştı. Aynı yıllarda müzik çalışmalarını amatör olarak sürdürdü.

Ayşegül Aldinç’in sanat kariyeri ilk olarak 1981’de İrlanda’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’na Modern Folk Üçlüsü ile katılıp, Ali Kocatepe’nin bestesi olan “Dönme Dolap” isimli şarkıyı seslendirmesi ile başladı. 1988 yılında ilk albümü “Ve Ayşegül Aldinç” ile profesyonel müzik hayatına geçiş yaptı. ‘Karasevda’, ‘Gözlerin Su Yeşili’ gibi hitlerin bugüne kadar geldiği bu albümden sonra, 1991 yılından içinde “Sorma” gibi daha sonra bir çok önemli şarkıcı tarafından da söylenen hiti barındıran “Benden Söylemesi” isimli albümü yayınlandı. 1993’te Onno Tunç’un müzik yönetmenliğini yaptığı “Alev Alev” albümü ‘Alev Alev’, ‘Yanlışsın’, ‘Al Beni’ gibi hitler üretti.

1996’da çıkan “Söze Ne Hacet” isimli albüm ise ‘Alimallah’, ‘Beni Hatırla’, ‘Anladım Ben Seni’ gibi şarkılarla unutulmaz oldu. 2000 yılında çıkardığı “Nefes” albümünde ise ‘Ben Kimselere Yar Olmam’, ‘Haberi Yok’ ve albüme ismini veren ‘Nefes’ öne çıktı.

Ayşegül Aldinç, müzik çalışmalarının yanısıra, oynadığı sinema filmleri ve dizilerde önemli yönetmen ve oyuncularla çalışıp, çeşitli ödüller aldı. Bunlar arasında en önemlileri; 1986 yılında yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı ve Ediz Hun’la başrolleri paylaştığı “Acımak”, 1987’de Şerif Gören’in yönettiği, bir çok dış festivalde gösterilen, başrolleri Kadır İnanır’la paylaştığı “Katırcılar”, 1989’da Tarık Akan’la oynadığı, bir Yavuz Özkan filmi olan “Yağmur Kaçakları”, 1992-1993 döneminde Tarık Akan’la oynadığı, Yusuf Kurçenli’nin tv dizisi “Taşların Sırrı”, yine Orhan Oğuz’un yönetmenliğinde, Uğur Yücel’le oynadığı 1994 yapımı tv dizisi “Aziz Ahmet”, aynı yıl Tunca Yönder’in sinema filmi olan “Ağrıya Dönüş”, 1995 yapımı, kendisine Adana Altın Koza Film Festivali ve Magazin Derneği Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülü’nü kazandıran Osman Sınav’ın filmi ‘Gerilla’dır.

Daha sonra 1999 yılında, o zamana kadar Türkiye’de en çok seyirciyi toplayan Gani Müjde’nin “Kahpe Bizans” filminde ve yine aynı yıl gösterime giren bol ödüllü “Güle Güle” filminde oynadı. 2000 yılında yine Yavuz Özkan ve Tarık Akan’la ikinci kez “Hayal Kurma Oyunları”nda bir araya geldi. 2001 yılında bir BKM projesi olan tv dizisi “Aşk ve Gurur”da, 2003 yılında bir Trt dizisi olan “Son Yaprak”ta, 2005 yılında ise “Misi” isimli tv dizisinde oynadı. Sanat kariyeri boyunca, Avrupa’nın bir çok başkentinde, Amerika, Çin ve Rusya (Sibirya) gibi ülkelerde konserler verdi.

2010 yılında, Sezen Aksu’ya ait olan “O Kız” ve “Ağla” isimli şarkıları barındıran single ve hemen ardından çıkardığı, yine bir Sezen Aksu şarkısı olan “Li Lal Lal La La” isimli single ile müzik marketlerdeki yerini tekrar aldı.

2011 yılında, bir Gani Müjde projesi olan “Pis 7’li” adlı dizide 3 sezon boyunca ‘Esma Sultan’ karakterini canlandırdı.

2015’in Nisan ayında, sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Bir Tek Gördüğüm” isimli single çalışması dijital ortamlarda yayınlandı.

2016 Şubat ayında Sek’iz isimli proje albümünü yayınladı. Albümdeki Bir Tek Gördüğüm, Durum Leyla, Seni Sevmek Var Ya, Aşk Gelince ve Kendisi şarkılarını kliplendirdi.

Bay J
emir yesil alt resim
Esas adı “Jerfi Benveniste” olan Bay J, 7 Aralık 1970 tarihinde Türkiye’de doğmuş bir İtalyan vatandaşıdır. İtalyan baba ve İspanyol asıllı Türk Musevi annenin oğludur. Şişli’nin arka sokaklarında büyümüştür. Okul öncesi yuvadan itibaren İtalyan okullarında okumuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nde 5 yıl, daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nin Konservatuarı’nda 2 yıl opera solistliği okudu. 1995-1997 yılları arasında Amerika, UCLA California Üniversitesi’nde elektronik müzik eğitimi almıştır.

Eğitimini aldığı ve reklam müzikleri aracılığıyla sürdürdüğü gerçek mesleği müzisyenliktir.

1997-2000 yılları arasında 300’den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingle’ı bestelemiştir. İtalyan radyo program sunucusu ve DJ. Bay J, 1991 yılında Genç Radyo, 1993 yılında İngiltere Klas FM (daha sonra Radyo Klas), 1999-2001 arası Number One FM’in sabah programını sundu. 2001’den itibaren 9 yıl boyunca Power FM’de program yaptıktan sonra 2010’da Virgin Radio’ya geçti.

7 Ocak 2011’den başlayarak NTV’de Geveze ile “Fazla Mesai” adlı televizyon programını sundu. Geveze’yle birlikte 6 yıl ara vermeden konser verdikleri “Fazla Mesai” adlı müzik grubu çalışmalarına 2011’de son verdi. Halen kendi grubu olan J Project ile müzik çalışmalarını sürdürüyor.

2010’da Star TV’de “Çal Kalbimi” adlı yarışmayı sundu. 2010’da FOX’da “101” adlı yarışmayı sundu. Ayrıca Show TV’de yayınlanan “M.U.C.K.” adlı gençlik dizisinde rol alarak kendisini canlandırdı. Stand-up gösteriler yaptı.

2012 yılında Show TV’de yayınlanan M.U.C.K. adlı gençlik dizisinde oynadı.

2012 yılında Star TV’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” isimli yarışmada yarışmacı olarak görev almıştır.

2020 yılında ise 18.00-20.00 arasında Kral Pop’da programı devam etmektedir.

Tarık Sezer
emir yesil alt resim
1964 yılında İstanbul’da doğan Tarık Sezer, 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. 9 yıl boyunca çello, piyano, kompozisyon dersleri alan Sezer, 1984 yılında mezun oldu.

Okuldaki öğrenimini sürdürürken, 1978 yılında Aydın Karabulut ve Gürol Ağırbaş ile çalışmaya başladı.1981 yılında dönemin önemli orkestraların-dan biri olan “Topkapı Orkestrası” ndan teklif alıp, bu orkestrada çalışmalarını devam ettirmiştir.

1985 yılında Aydın Karabulut, Gürol Ağırbaş, Tahsin Endersoy ve Erkan Uğur ile grup kuran Tarık Sezer, 1985 - 1989 yılları arasında başta Zülfü Livaneli olmak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiştir.

1990 - 1991 yılları arasında askerlik görevini tamamlayan Tarık Sezer’in, döndükten sonra Leman Sam ile 3,5 yıl süren sahne çalışmaları olmuştur. 1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Sezer, aynı yıl içinde Yıldız Tilbe’nin “Delikanlım”, Gökhan Kırdar’ın “Yerine Sevemem” albüm-lerinin Aranjörlüğünü ve Müzik Direktörlüğünü yapmıştır.

1995 yılında Kenan Doğulu’dan teklif alan Tarık Sezer, aynı yılın Ocak ayında sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında eşlik etmeye başlamıştır. Aynı zamanda birçok sanatçının albümünde Müzik Direktörü ve Aranjör olarak çalışmalarını devam ettirmiştir.

2007 yılından itibaren “Pop Star”, “Şarkı Söylemek Lazım”, “Bir Şarkısın Sen”, “Akademi Türkiye” adlı müzik programlarındaki orkestraların Müzik Direktörlüğünü yapan Tarık Sezer, bu arada Ajda Pekkan ile 2 yıl süren sahne çalışmasını da devam ettirmiştir.

Tarık Sezer, 2011 yılının en çok izlenen yarışma programlarından olan “O Ses Türkiye”, “Yok Böyle Dans” ın Müzik Direktörlüğünü ve Orkestra şe-fliğini yapmıştır.

2011 yılında Tarık Sezer Orkestrasını kuran Sanatçı, Türkiye’nin önemli müzisyen ve vokalistlerini orkestrasının bünyesine toplamıştır.

2018 yılında Vodafone’un internet üzerinden düzenlediği “Son Ses” yarışmasında Müzik Direktörlüğü ve Orkestra Şefliği yapan Tarık Sezer, Acun Medya Orkestra Şefliği ve Müzik Direktörlüğü görevlerini sürdürmektedir

Kariyerinin 40. yılında genç müzisyenlere isimlerini duyurma fırsatı sunan Tarık Sezer, projenin ilk single’ı olan Tarık Sezer Orkestrası feat Tuğba Tu-fantepe “Yalanların Efendisi” ni 22 Haziran Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Projenin ikinci single’ı olarak Tarık Sezer Orkestrası feat Burak Çetinkaya Hoşgeldin şarkısı 23 Kasım 2018 tarihinde kendi yapım firması Tarık Sezer Prodüksiyon’dan yayınlandı.

15 Şubat 2020 yılında Hakan Altun ile Son Şarkım isimli şarkıda bir araya gelen Tarık Sezer Orkestrası, albüm projesinin şarkılarını sürpriz isimlerle düet yaparak, belirli aralıklarla tekliler halinde yayınlamaya devam edecek.