Sanatçılarımız
Melis Sökmen
yeni resim 22
Ankara doğumlu Melis Sökmen'nin çocukluk yılları Almanya'da geçer ve müziğe 10 yaşında 5 yıl klasik gitar eğitimi alarak başlar.İstanbul'da Özel Avusturya Kız Lisesi'nden sonra İst.Ün.Yabancı Diller Eğitim Bölümü'nden mezun olur.1981-1987 yıllarında Bale Sanat Mkz.'nde dans öğretmenligi'nin(klasik bale,caz dans vs.) yanı sıra okulun dans grubunda profesyonel dansçı olarak çeşitli gösterilerde ve etkinliklerde yer alır.Gösteriler içerisinde 3 müzikal da yer almaktadır:'Ne Güzel Şey'adında bir çocuk müzikali,Cüneyt Gökçer yönetiminde 'Zülfiye Zülfü' ve Ferhan Şensoy'un 'Muzır Müzikal'i. Bu arada reklam filimlerinde de dansçı ve oyuncu olarak boy gösterir.

1986 yılında profesyonel müzik hayatına Grup Lokomotif ile başlar.Aynı döneme reklam filim jingle'lları seslendirmeleri de eklenir.Walt Disney produksiyonlarında türkçe seslendirmelere de katılır( 'Hercules','Piglet' vs.).1988 TRT'de yayınlanan Kandemir Konduk'un 'Varmısın Yokmusun' adlı Kabare dizisinde yer alır.Ulusal ve uluslar arası birçok festival de,sanat yaşamının bir parçası haline gelir:1986 '1.Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nda Grup Lokomotif ile 2.cilik ve '17' dergisinin 'Gençlik Başarı' ödülü,Eurovision ŞarkıYarışmaları:1987 Türkiye 1.ciliği-1991-1992 Türkiye elemelerinde 2.lik ve 3.cülük. 1992 Uluslararası Sopot Şarkı Yarışması 2.ciliği(Polonya),1992 Uluslararası İsveç Şarkı Yarışması 2.ciliği.2001 Prag'daki 'Universal Talent Contest'de Uluslararası Basın Ödülü...

1996'da Broadway'de bir Arif Mardin prodüksüyonu olan 'Smokey Joe's Cafe'nin seçmelerine davet edilir.2002 yılında Şef Kamran İnce yönetiminde 'İstanbul Modern Müzik Toplulugu' ile 'Yeni Yıl Konserleri çerçevesinde Ankara'da ODTÜ Ün.-İsanbul'da İTÜ Ün. ve Cemal Reşit Rey konser salonlarında solist olarak katılır.2004'de 1. Girne Caz Festivali'nde Billy Paul,Tony Jones,Michael Brown,Okan Ersan ile yer alır.

2005 yılında İstanbul'da özel bir konser etkinliğinde Billy Cobham,Tony Jones,Yvonne Sanchez gibi sanatçılarla da sahneyi paylaşır.2004'de Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ve 2007'de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile Yılbaşı Özel Konserleri verir.Sanatçının aynı zamanda 1990 'O Zaman'(İlk türkçe sözlü Pop-Jazz albümü),1992 'Halis Melis' ve 1995 yılında çıkardığı 'Öze Dönelim' isimli albümleri bulunuyor.Geçen 4 yılda da Hüseyin Karadayı'nın 4 albümünde yer alır('My İmagination'Miracles'You Dance From İstanbul'You Dance From Turkey')Melis Sokmen, yeni albüm çalışmasının dışında,sanat yaşamını birçok dilde seslendirdiği geniş müzik repertuarı ile (Jazz,R&B,Latin,Soul,Blues...) sürdürmektedir.

Emir Yeşil
emir yesil alt resim
- 2000 Yılından itibaren birçok barda sahne almıştır.

- 2002 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünü %100 bursla kazanıp, 2006 Yılında mezun olmuştur.

- 2006 yılında Dolapdere Big Gang grubunun solisti olarak ilk albüm Local strangers ile müzik piyasasıyla tanışmış. Albüm 8 hafta boyunca liste başında kalmayı başarmıştır.

- Grup ile toplam 3 albüm çalışması yapmıştır.

- 2011 yılında gruptan ayrılarak solo projesi olan “Back Home” albümünü çıkarmıştır.

- Yurtiçinde Belvedere, Hürriyet, Coca Cola, Petrol Ofisi Air, Nokia gibi büyük ve internasyonel firmaların organizasyonları dışında konser mekanlarında ve birçok düğünde de sahne almıştır.

- Yurtdışında Almanya, Fransa, İtalya, Güney Afrika, Avustralya, Rusya, Azerbaycan, Kıbrıs, Fas gibi ülkelerde halka açık ve özel organizasyonlarda sahne almıştır.

- 2013 yılında Japonya’da Colombia Music Entertainment tarafından yapılan AAAEI(Asia Arabia Africa Entertainment initiative) projesinde Türkiye’yi temsilen konuşmacı olarak katılmıştır.

- 15 Yıllık müzik hayatımda Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 500’den fazla konser vermiştir.